Yürüyüş Yaparak Ayda 10 Kilo Verilir mi?

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

Yürümek vücuttaki toksinlerin atılmasına ve yağların yakılmasına çok yardımcı olur günde ne kadar yürüyüş yapacağınızı aşağıdaki yazılarda anlattık.

Yürüyüş yapmak bütün vücudu inceltir mi?

Yürümek vücut iskelet sisteminizi çalıştırdığı için yağ yakmaya bütün vücudunuzdan başlayacaksınız. Tempolu yürümek 30 dakikada 400 kalori yaktırabilir. Yürümek kalp ve damar tıkanıklığına iyi geldiği için doktorlar zayıflamanın dışında bol bol yürümenin iyi geldiğini söylerler.

Günde kaç dakika yürünmeli yapılmalı?

Minimum kilo vermek için yapmanız gereken yürüme en az 40 dakika olması gerekiyor. Vücut 40 dakikada daha iyi enerji harcıyor. Yürürken bol bol su tüketmeye çok dikkat edin.

Yürümek vücutta ki biriken toksinleri dışarıya atılmasında yardımcı olur

Vücutta biriken toksinler yürüyüş ve bol su sayesinde dışarıya atılır. Suyun içine yarım limon sıkmak ve 20 dakika önce içtiğiniz sade türk kahvesi ile mükemmel yağ yakabilirsin. Kahvenin faydalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kalori açığı bırakın!

Yürüyerek enerjiyi harcayacaksın ama hangi enerjiyi gün içinde yediklerine dikkat etmediğini varsayalım alacağın kalori miktarı 2300, ama senin gün içinde aldığın kalori miktarı 2700 akşam ise ortalama 350 kalori yaktın 2350 kalori ile günü kapattın. Bunun sana hiç bir faydası olmayacak çünkü 40 dakika boyunca gün içinde yediklerin için savaştın. Yapman gereken alacağın kalori miktarı 2300 ise sen 2000 kalori alıp akşam birlikte yine ortalama 350 kalori yaktığını varsayalım 1650 kalori aldın. Böyle devam ederek çok hızlı ve sağlıklı şekilde kilo verebilirsin.

Daha Fazla Kardiyo Yapın

Yürüyüşten sonra 5 dakika boyuncada kardiyo yapacak egzersizler yapmalısınız nasıl yapacağınızı öğrenmek için buradan bakabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.