Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

Kilo vermek için ne yapmalıyız?

Hemen hemen günümüzün kilo problemi oldukça arttığını görüyorsunuz. Nasıl kilo vereceğiniz araştırıyorsunuz ve aynı şeylerin yüzlerce paylaşılmış olduğunu görüyorsunuz. Peki bulduklarınız ne kadar doğru nasıl kilo veririm kilo vermek için ne yapmalıyım diyenler için birinci ağızdan yazıyorum çünkü okuyucularım benimde bir zamanlar 120 kiloyu aşkın olduğumu biliyorlar.

Kilo vermek için ne kadar yürüyüş yapılmalı?

Yürüyüş kilo verdirir mi?

Yürüyüş size çok rahat kilo verdirir. Kilo vermek için en ideal ve spor salonlarına gitmeden yapacağınız periyot bu şekildedir.

yürüyüş periyodu

Kilo vermek için kalori hesaplamak

Kilo vermenin püf noktası yediklerinize dikkat etmek ve günlük aldığınız kalorileri takip etmektir.

Örnek vermek gerekirse siz 90 kilolarında bireysiniz. Ve boyunuz 1.80 günlük alacağınız kaloriyi hesaplayıp hesapladığınız kaloriden günde 200 kalori daha aşağı alarak günlük -200 kalori açığı oluşturacaksınız. Bu şekilde haftada 2-3 kilo vereceksiniz kilonunuz ne kadar fazlaysa o kadar daha fazla kilo vereceksiniz. Veya daha az ise daha az kilo vereceksiniz. Her yediğimi hesaplayamam ki dememeniz gerekiyor. Yediğiniz her şeyin googleda kalorileri yazmaktadır.

Limon yiyerek kilo verilir mi?

Limon kilo verme açısından mükemmel bir besindir. İçerdiği vitaminler ve yağ yakma özelliği yüzünden daha hızlı yağ yakarak daha hızlı ivme alacaksınız. Yürüyüşe çıktığınızda pet şişenize yarım limon sıkarak ılık su döküp yürüyüş süresince yaptığınız karışımı içebilirsiniz.

Kilo vermek için Kuru Bakliyat Yiyin!

Kuru bakliyat kilo verdirir mi?

Kuru bakliyatlar kilo verme açısından çok iyi besinlerdir. Çünkü protein değerleri yüksek olduğu için hem sizi gün içinde tok tutup daha az kalori almanıza yardımcı olacak hemde protein almanıza yardımcı olacak.

Günlük Yürüyüşten sonra HIIT Kardiyo Yapın!

Kardiyo yapmak

Günlük yürüyüşünüzden sonra yaptığınız hiit kardiyo daha fazları yağlarınızı yakarak daha çok fit ve sağlıklı olmanızı sağlayacak. Deri sarkıklarınıda önleyecek!


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.