Fitness’a Başlamak İçin 5 Neden!

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

Fitness’a Başlamak istemez misin? Şimdi yaz ayında fitness’a başlamanın tam sırası değil mi? Neden yağlı ve sağlıksız vücudun olsun ki? Senin fitness’a giden diğer insanlardan farkın var mı? İşte seni fitness’a yönlendirmek için 5 neden.

1-Özgüven

Fazla kilolarından kurtulmak veya çok zayıf iseniz fit olmak baştan sona görünüşüzü değiştirip sizi görenlerin vay canına demesi size bakmayan eski sevgilinizin ‘tüh be kaçırdık çocuğu” demesi bu bile şimdi fitness’a başlamana sebep(!) Özgüven arttıkça insanın kendine olan güveni ile daha başarılı işlere adım atabilirsiniz.

2-Güçlenmek

Fitness sayesinde kasların daha fazla güçlenecek ve büyüyecek artık evde sıkışan cam kavanozun kapağını sadece bakışların ile açabileceksin. Dışarı çıktığında herkes vücuduna hayran kalacak!

3-Fitness Sayesinde Daha Sağlıklı Olacaksın

Fitness’a başladıktan sonra vücudunun eskisi gibi olmadığını daha sağlıklı olduğunu göreceksin. Kalp ritim bozukluğu, kolesterol, kronik kafa ağrısı, kamburluk, sıkıntılı kas iskelet sistemi gibi sorunların çözüldüğünü göreceksin.

4-Daha Yüksek Performans

Ailenize Her zaman fitness’a başlayacağım deseniz çevreniz ve aileniz size dövüş gibi sporlara gitmenizi tavsiye ederler. Atletizm, futbol, basketbol, gibi sporlarda sahada daha dayanıklı ve güçlü kalırsınız. Antrenmanda yaptığın kardiyo ve kondisyon hareketleri ile sahada bütün dikkatleri üzerine çekebilirsin.

5-Fitness Sayesinde Daha Mutlu Olacaksın

Antrenman yapana endorfin bedava! Spor yaptığın günler kendini daha mutlu hissedeceksin. Vücudun endorfin hormonu sağlayacak ve bütün gününü pozitif olarak geçireceksin.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.