Bacak Yağı Nasıl Erir? Bacak İnceltme

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

Yaz yaklaşırken ve şortla nasıl görüneceğimizi düşünmeye başladığımızda, çoğu bacak yağlarını yakmanın yollarını araştıracak.

Özellikle bacaklarınızı hedef alabilecek hızlı bir bacak yağ yakma tedavisi gibi bir şey olmasa da, yapabileceğiniz şey genel aşırı vücut yağından kurtulmak için bir rutin geliştirmektir. Bacak kaslarınızı harekete geçirmek bacak yağlarını yakacaktır.

Bacak yağı nasıl yanar?

İlk önce ilk şeyler: Vücut yağına sahip olmak normal ve sağlıklıdır. Amerikan Egzersiz Konseyi’ne (ACE) göre, normal kiloda erkekler ortalama yüzde 18 ila 24 vücut yağına sahipken, kadınların yüzde 25 ila 31’i yağ vardır. Vücut yağları genellikle eşit olarak dağılır, ancak birkaç “sorunlu alanınız” olabilir. Bu genellikle genlerinizden kaynaklanır. Farklı yağ hücrelerinin tipleri: Subkutan yağ: derinin altında İntramüsküler yağ: Ette görülen ebruya benzeyen kasın içinde dağılmış yağ Bacak yağının büyük kısmı deri altı olup, daha az uzun süreli sağlık endişeleri ortaya çıkarmaktadır. Bacak yağınızı azaltmanın ve bacaklarınızı geliştirmenin üç yolu.

1. Aerobik egzersiz yapın

Genel vücut yağına atılan ilk adım aerobik egzersizdir. Amerikan Spor Hekimliği Fakültesi, haftada en az beş gün 30 dakikalık egzersiz önerir. İster yürüyün, ister yüzün, ister bisiklet sürün, bir tane egzersiz seçmek önemlidir.

Yaz yaklaşırken ve şortla nasıl görüneceğimizi düşünmeye başladığımızda, birçoğu bacaklarını tonlandırmanın yollarını araştıracak.

Özellikle bacaklarınızı hedef alabilecek hızlı bir nokta tedavisi gibi bir şey olmamasına rağmen, yapabileceğiniz şey genel aşırı vücut yağından kurtulan bir rutin geliştirmektir. Bacak kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olan egzersizleri seçin; ilk plaj gününüze göre daha sağlıklı görünecek ve daha sağlıklı hissedeceksiniz.

Bacak yağı nasıl gelişir?

Öncelikle ilk şeyler: Vücut yağına sahip olmak normal ve sağlıklıdır. Göre Amerikan Egzersiz Konseyi (ACE) kadınlar 25 ila 31 oranında varken, normal kiloda erkek, 18 ila 24 oranında vücut yağ ortalama var. Vücut yağları genellikle eşit olarak dağıtılır, ancak birkaç “sorunlu alanınız” olabilir.

Bacak yağı, farklı tipte yağ hücrelerinden oluşabilir:

  • Derialtı yağ: en sık uylukta ve derinin hemen altına yerleştirilmiş
  • İntramüsküler yağ: Ette görülen ebruya benzeyen kasın içinde dağılmış yağ

Bacak yağının büyük kısmı deri altı olup, daha az uzun süreli sağlık endişeleri ortaya çıkarmaktadır.

Bacak yağınızı azaltmak ve bacaklarınızı tonlandırmak için üç yoldan devam edin.

Aerobik egzersiz yapın

Genel vücut yağını yakmanın ilk adımı aerobik egzersizdir. Amerikan Spor Hekimliği Koleji 30 dakika egzersiz en az haftada beş gün önerir. İster yürüyün, ister yüzün, ister bisiklet atın, kalp atış hızınızı artırmak ve kalori yakımını en üst düzeye çıkarmak için orta derecede yoğunlukla tamamlayabileceğiniz bir egzersiz türü seçmek önemlidir.

Bacaklar için en iyi aerobik egzersizlerden biri bisiklet sürmektir . Düşük yoğunluk özellikle yeni başlayanlar için yararlıdır ve dizleri zorlamaz. Bisiklete binme ayrıca kas kas dayanıklılığını arttırır:

  • calves
  • hamstrings
  • glutes (gluteal kaslar)
  • quadriceps

Daha da iyisi, bir bisiklete atlayın ve temiz hava için dışarı çıkın.

Kalorileri azaltın

Egzersiz, bacak kaslarınızı yapılandırmanın en etkili yoludur, fakat aynı zamanda yağ hücreleriyle içten dışa doğru savaşmanız gerekir.

Kalori alımınızı azaltmak, atılacak ilk adımdır, çünkü vücudunuz doğal olarak bir sonraki enerji kaynağı olarak aşırı yağ kullanacaktır. Yediğiniz kalorileri bütçe olarak düşünün – haftanın çoğu günü bütçeniz dahilinde veya altında kalmaya çalışın.

Bacak yağından kurtulmak için sihirli bir diyet yoktur, ancak ne yediğinizi izlemek yardımcı olabilir.

Önemli diyet değişiklikleri yapmadan önce, özellikle altta yatan herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, doktorunuz veya diyetisyeninizle konuşmalısınız. Birçok diyet firması ve egzersiz kanalları programları ile hızlı bacak dönüşümleri vaat ediyor. Kilo kaybında olduğu gibi, istediğiniz bacakları yapmak zaman ve tutarlılık gerektirir. Sabır, vücudunuz için daha yalın, daha güçlü bir temel oluşturmak zorundasın.

Ayrıca evinizde ağırlık bulup squad yapmanız inanılmaz etki gösterecektir.