7 Doğal Kas Gevşetici

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

Kas nasıl gevşer kas gevşetmek doğal yöntemler ile mümkün mü? Kas nasıl gevşer kaslarınızda hiç istemsiz bir gerginlik, sertlik veya kasta şişkinlik hissettiniz mi? Buna kas spazmı denir. Doğal yöntemlerle kas nasıl gevşetilir? Bu tür kramplar, çeşitli nedenlerden dolayı vücudunuzun birçok bölgesinde olabilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Onları kuadrisepslerde ve göğüs kafesi boyunca da gevşemeyi hissedebilirsiniz. Birçok basit kas spazmı vakasına ağır egzersiz ve güçlü spor neden olur. Sabır, dinlenme, nazikçe germe ve kas masajı ağrıyı hafifletir ve kasları evşetir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ağırlık ani bir artış nedeniyle kas spazmlarına eğilimlidir. Adet gören kadınlar uterus kasılmalarına bağlı kas krampları yaşar, ancak ağrının şiddeti kişiden kişiye değişir. Kas spazmları, multipl skleroz, kas distrofisi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisidir. Kas spazmları ağrılı olabilirken, bu yedi doğal kas gevşetici ile rahatlama sağlanır.

1.Papatya

Papatya çayı

Papatya, kas spazmları dahil çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan eski bir bitkidir. Anti-enflamatuar özelliklere sahip bileşikler olan 36 flavonoid içerir. Papatya esansiyel yağını, spazmlardan kurtulmak için etkilenen kaslara masaj yapabilirsiniz. Papatya çayı ayrıca ağrıyan kasları gevşetmeye yardımcı olabilir.

2.Vişne Suyu

Vişne suyu kas gevşetici özelliği bulunmaktadır. Maraton koşanlar kuvvetli bir şekilde antreman yapıyor, çoğu zaman kasları üzerinde çok fazla stres yaratıyor. Vişne suyu koşucularda çok sık görülen iltihap ve kas ağrısı ile mücadelede yardımcı olabilir. vişne suyunun içilmesinin koşu sonrası ağrıyı en aza indirebileceğini ortaya koymaktadır. Meyvelerdeki antioksidan ve antienflamatuar özellikler kasları doğal olarak gevşetmeye yardımcı olur.

3.Yaban Mersini Yemek

Kaslarınızı gevşetmenin kas spazmının önüne geçmenin bir başka tatlı ve doğal yolu da yaban mersini yemek. Son zamanlarda yapılan bir çalışma, egzersiz öncesi ve sonrasında yaban mersini yemek kas hasarından toparlanmayı kasları gevşetmeyi hızlandırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Yaban mersini antioksidan güçlere sahiptir ve oksidatif stres ve iltihabı azalttığı gösterilmiştir.

4.Acı Biber

Acı biber

Acı biberde bulunan bir madde olan Kapsaisin, fibromiyalji ve romatizma ile yaşayan insanlara sıklıkla önerilen doğal bir kas gevşeticidir. Balıklara, yumurtaya yemeklere de eklenebilir veya kırmızı biberin kapsül şeklinde ve krema halinde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bir krem ​​olarak kullanıldığında, doğal kas gevşetici etkisini gösterir.

5.Yumurta

Yumurta

Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişiler D vitamini eksikliği olabilir. Bu vitamin sıvılar, tabletler ve kapsüller dahil olmak üzere pek çok biçimde bulunur. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi yiyeceklerden de alabilirsiniz. Güneş ışığına düzenli olarak maruz kalmak, D vitamini almak kasları gevşetir.

6.Magnezyum

Badem

Magnezyum insan beslenmesinde hayati öneme sahiptir, çünkü normal kas ve sinir fonksiyonunu korur. Nadir olmasına rağmen, bu mineralde eksik olan kişilerde erken semptomlar kas ağrısını içerir. Bu mineral çoğunlukla muz, badem, baklagil ve kahverengi pirinç gibi gıdalarda bulunur. Ayrıca ek olarak kullanılabilir. Böylelikle kaslarınızı gevşetme de işe yarayabilir.

7.Dinlenmek

Dinlenmek

Belki de kaslarınızı gevşetmenin en doğal ve en doğal yolu dinlenmek. Düzenli uyku ve bol bol su içmek kaslarınızı rahatlatır ve dinlendirir. Kas Spazmının önüne geçer.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.