3 AYDA 35 KİLO VERDİM

Fitnesil tarafından tarihinde yayınlandı

MERHABALAR FİTNESİL.COM OKUYANLARI.

Ücretsiz bir şekilde kilo vermek istemez misiniz? Her şeyi ayrıntılı anlatan bir hocanız yoksa artık biz varız, sizlerle bildiklerimizi paylaşıp fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacağım.

Ben kimim?

35 KİLO VERME SÜRECİNDE BAZI FOTOĞRAFLARIM

BU FOTOĞRAFTA 86 KİLOYDUM
BU FOTOĞRAFTA 84 KİLOYDUM
BU FOTOĞRAFTA İSE 82

Sohbet Tarzında Anlatıyorum Okumak İsteyenler İçin

3 Ayda Nasıl 35 Kilo Verdim Kilo Vermemin Sebebi Neydi?

Ben Sami Yıldız, 18 yaşındayım hayatım boyunca kendimi zayıf hiç hatırlamıyorum 2018 yılını saymazsak… Çünkü bu sene benim sporla tanışmama sebep oldu. Daha önce bilgisayarın başından sabah 9 ertesi sabahlara kadar uyumadan vakit geçirirdim. Yaşıtlarım futbolda ve diğer spor dallarında çok yeteneklilerdi. Onlara özenip ne zaman futbol oynamak istesem arkadaşlarım tarafından en son ben seçilirdim kilolu olduğum için. Her zaman yaşıtlarımdan 20 30 kilo fazlam vardı. İlkokul, ortaokul, lise… Neredeyse hiçbir faaliyetlere katılamıyordum. Kendime olan güvenim neredeyse azdı. Kilolu psikolojisini siz değerli okuyanlarım daha iyi anlar. Ne zaman bir toplu yemeğe gidilse en çok size bakıldığını zannedersiniz. İnsanların sizinle alay ettiğini yediğiniz lokmaları saydığınızı vs. Çünkü beyniniz artık size o tarz sinyaller vermeye başlar. Ne zaman minibüs dolmuşta otursanız bütün insanların sizi izlediğini zannedersiniz. Bunları söylememin nedeni ise sizi ne kadar fazla tanıdığımı bilmenizi istemem. Çünkü bende obezite 2.sınıf bireydim. 120 Kilo olmuştum artık nefes alıp vermem daha bir zorlaşmıştı. Ne zaman aynanın karşısına geçsem aynadan kaçar olmuştum. Kendime kıyafet almaya gittiğimde deneme kabinlerde zorla pantolon denerdim. Kıyafet iyi kötü XXLarge oluyordu. Ama pantolon bulmak işkenceydi diğer insanlara bakınca üstlerinde çok şık pantolon kıyafetler ama ben denediğimde üzerime olmuyordu. Artık kafama yavaş yavaş dank etmeye başlamıştı. Ama niye kilo aldığımı bilmiyordum. Yediklerim ortaydı bir insan en fazla ne kadar yiyebilir? Herkesle beraber yiyor içiyordum. (ben öyle zannediyordum.) En sonunda zayıflamaya karar verdim. İnternet’te okumadığım hiç bir makale kalmamıştı. Başarı öyküleri, kilo nasıl verilir? Spor yapmadan kilo nasıl verilir?, 120 kilodan 80 kilo olmak, vs. Çok fazla araştırma yapmıştım. İnternet’te çok detaylara inmeden herkes birbirinin yazdığı makaleleri paylaşmıştı neredeyse aradığım kilo verme metotlarını bulamamıştım. Artık İnternet’te araştırmayı bırakıp kendim yanlışlarımı tespit etmeye çalıştım. Günlük yaşantımı göz önünden geçirdim ve çok fazla hata yaptığımı gördüm kalori hesaplamadığımı farkettikten sonra niye diğer insanlar gibi yiyip kilo aldığımı buldum. Çok fazla kalori alıyormuşum hiç ekmek tüketmezdim. Bisküvi çikolata kendimce yemek yemiyorum ama kilo alıyorum derdim. Yaşıtlarım dengeli beslenerek ve fazla kalori almadıkları için kilo almadıklarını tespit etmiştim. Peki kaloriyi nasıl hesaplayayım her zaman? Artık hazır gıdalardan oldukça uzak durmaya çalıştım. Kendimi 15 güne programladım 15 gün sonuna kadar ağzıma hazır gıda almadım çok zor olmuştu. Canım gece yatarken abur cubur istiyordu. Meyvede yiyemiyordum gece yediğim için kilo aldırıyordu çünkü. Artık kendimi deneme tahtasına çevirmiştim hatalarımı bulmak için.

Hatalarım neydi?

Hatalarım hazır gıda tüketmek, dengesiz beslenmek, yeterince hareket etmemek, saatinde uyumamak, yetersiz su almak, metabolizmayı gereğinden fazla gereksiz şeylerle meşgul etmek çalıştırmamak.

Hedefim neydi?

Hedefim 90 kilo olmaktı. Günlük kendime yazdığım spor programı ve beslenme düzenini uygulamaya geçtim. Artık zayıflama süreci başlamıştı 2 Temmuzda spor salonuna yazılmıştım. Spor hocalarına sorduğumda;

40 Dakika koşacaksın anca zayıflarsın(!)

Cevabını almıştım. Ben 2 dakika zor koşuyorum 40 dakika nasıl koşabilirim? 1-2 Hafta acemi balık gibiydim koşamıyor zor yürüyordum… Hatta hedefime giderken arkamdan köpek koşturup beni geçmişti…

Hedefim gerçekleşti mi?

Hedefim gerçek olmuştu. En sonunda 90 değil 79 kilo olmuş. Spor sorumluluk haline gelmişti bende istemeden. Kiloluyken vücuduma nasıl işkence ettiğimi anlamıştım. Vücudum adeta uçurtma gibi olmuştu! Çok atletik ve enerjiktim. Pantolon almaya gittiğimde 34-32 bedenler olmaya başlamıştı. İnsanların beni gördüğündeki tepkisi bile sırf kilo vermek için yeterli bir sebepti. Sonuçta 41 kilo vermiştim. İçimden aşağıdaki bayan çıkmıştı. Üstümden büyük bir ağırlık kalkmıştı.

3 AYDA EN AZ 20 KİLO KONUMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.